Strony

wtorek, 21 marca 2017

Z wielką radością witamy wiosnę - "Wiosna radosna"

Wreszcie nadeszła! Wczoraj astronomiczna, a dzisiaj kalendarzowa! Wiosna! I choć pogoda za oknami nie jest wymarzona, to i tak jest radość, bo wiosna jest radosna. O takiej radosnej wiośnie pisze Margarett Borroughdame w swoim albumie wierszy wiosennych dla dzieci - "Wiosna radosna".
Nieco ponad miesiąc temu przedstawiałyśmy Wam zimowy tomik wierszy tej autorki (recenzja tu). Zauroczone tamtymi utworami, chętnie sięgnęłyśmy po wiosenne rymowanki i nie zawiodłyśmy się.
W tej książce znajdziecie 15 krótkich wierszy o tematyce wiosennej: o jej wyczekiwaniu, o tradycji topienia marzanny, o zieleni i innych barwach wiosny, o kwiatach i kotkach wierzbowych, o kiełkujących w ogrodzie nasionach, o pszczołach i miodzie rzepakowym, o Dniu Matki, o majówce, o truskawkach, a nawet o wiosennych burzach. Wreszcie w ostatniej rymowance autorka chwali koniec wiosny, który też jest super, bo po wiośnie przychodzi wyczekiwane przez wszystkich lato.
Nam do gustu najbardziej przypadły dwa utwory: tytułowa "Wiosna radosna" oraz "Kolory wiosny". Pierwszy z naszych ulubieńców mówi o nieoczekiwanym przyjściu Wiosny. W drugim zaś wiosna przedstawiona jest przez pryzmat kwitnących w tej porze roku kwiatów: magnolii, konwalii, przebiśniegów, bratków, przylaszczek, zawilców, forsycji, tulipanów, fiołków i krokusów.

Wiersze zawarte w tym albumie są lekkie i napisane w sposób atrakcyjny dla młodego czytelnika. Mówią o tym, co dla dziecka jest najważniejsze w wiośnie, o tym co budzi zachwyt, a czasami nawet strach, jak wiosenna burza.
Podobnie jak w tomiku zimowym,  tutaj również znalazło się miejsce na dziecięcą twórczość oraz ulubioną wiosenną fotografię.

Serdecznie polecamy całą serię wierszy dla dzieci na cztery pory roku.


Tytuł: Wiosna radosna
Tekst: Margarett Borroughdame
Ilustracje: Cezary Powierża
Fotografie: Fotolia
Wydawnictwo: MBBooks
Cena okładkowa: 25 zł

8 komentarzy:

 1. Powinnam przeczytać, żeby przywołać prawdziwą wiosnę. Na razie jestem nieco zawiedziona tym, co prezentuje;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Chyba musze przeczytać, by poczuć tę wiosnę :) Lubimy ksiażki wierszowane :)

  OdpowiedzUsuń
 3. o książce nie słyszałam, BA! Nawet wydawnictwa nei znam :) ale wierszyki lubimy

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wydawnictwo MBBooks publikuje książki Margarett Borroughdame.

   Usuń