Strony

piątek, 6 października 2017

Uśmiech matki lekarstwem na smutek - "Uśmiech dla żabki"

Dzisiaj, 6 października 2017 roku, świętujemy Światowy Dzień Uśmiechu, z tej okazji chciałyśmy zaprezentować książkę, która ukazuje jak wielką moc może mieć szczery uśmiech kochającej osoby. To książka o sile matczynej miłości, sztafecie uśmiechu i jego wartości. Cudowna opowieść pana Przemysława Wechterowicza w pięknym wydaniu,  z uwielbianymi przeze mnie ilustracjami Emilii Dziubak.

Mała Żabka, z powodu nieobecności mamy, odczuwa ogromny smutek, który nie ustępuje mimo przyjacielskich prób rozweselenia malucha. Tymczasem, będąca daleko w pracy żabia mama, na odległość wyczuwa zły nastrój córeczki i pragnie pocieszyć swoje dziecko. Nie mogąc jednak opuścić sklepu, prosi swojego klienta pana Bobra o przysługę - przekazanie jej stęsknionej żabci najpiękniejszego uśmiechu. Bóbr obiecuje dostarczyć ten niezwykły upominek żabiemu maluchowi, jednak coś staje mu na drodze do spełnienia obietnicy i tak rozpoczyna się zwierzęca sztafeta uśmiechu. Ostatecznie podarunek od mamy dociera do Żabki i rozpala radość w jej małym, smutnym serduszku.
Książka ma wartość terapeutyczną i może być pomocna w sytuacji powrotu mamy do pracy czy rozpoczęcia przedszkola. Pokazuje dzieciaczkom, odczuwającym smutek z powodu rozstania z mamą, że mimo tego, że mamusia jest daleko, to ciągle kocha i zawsze pragnienie, by jej skarb był szczęśliwy. Pozycja przedstawia również postawę odpowiedzialności za złożoną obietnicę oraz ukazuje, że realizacja celu często jest zależna od współpracy z innymi.

Piękne, pełne magii ilustracje Emilii Dziubak zachwycają i wspaniale oddają klimat historyjki. Dzięki nim, maluchy, które jeszcze nie znają liter są w stanie odczytać zawartą w książce opowieść i zrozumieć jej przesłanie.

"Uśmiech dla żabki" polecamy do wspólnej lektury już z dwuletnimi maluszkami. Spodoba się ona przedszkolakom, a także dzieciom samodzielnie czytającym. Zachęcamy do wzięcia udziału w tej niesamowitej sztafecie uśmiechu, nie tylko w Światowym Dniu Uśmiechu, ale przez cały rok.


Tytuł: Uśmiech dla żabki
Tekst: Przemysław Wechterowicz
Ilustracje: Emilia Dziubak
Wydawnictwo Ezop
Cena okładkowa: 30 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz