sobota, 6 stycznia 2018

"Czupieńki. Gwiazdka" o sile przytulania

Dzisiaj świętujemy Objawienie Pańskie, powszechnie znane jako Święto Trzech Króli. Z tej okazji z ogromną przyjemnością prezentujemy Wam książkę dla przedszkolaków, która w bajkowy sposób nawiązuje do zdarzeń, które miały miejsce ponad dwa tysiące lat temu, gdy mędrcy ze Wschodu, prowadzeni przez tajemniczą gwiazdę, ruszyli by oddać pokłon nowonarodzonemu Królowi.


piątek, 5 stycznia 2018

"Goście na Boże Narodzenie", bo prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie

Dzisiaj u nas publikacje, która dotarła do nas już po Świętach Bożego Narodzenia i, chociaż jej akcja rozgrywa się tuż przed świętami, myślę, że będziemy ją czytać również w okresie nieświątecznym. Mowa tu o cudownej książce z serii przygód niezwykłych przyjaciół, staruszka Pettsona oraz jego uroczego kotka Findusa, "Goście na Boże Narodzenie".


sobota, 23 grudnia 2017

"Mama miała operację", czyli jak oswoić raka

Dzisiaj u nas niezwykle mądra i wzruszająca książka, która pomoże dzieciom zrozumieć, co to jest nowotwór i stanąć w obliczu choroby najbliższej osoby. "Mama miała operację" to pełna miłości i ciepła opowieść, która pozwoli ukoić strach przed nieznanym wrogiem, który nagle wkracza w życie członków rodziny, pojawia się w rozmowach dorosłych i zaburza poczucie bezpieczeństwa.

piątek, 22 grudnia 2017

"Feralne urodziny ze Skarpetką", czyli o towarzyskiej wpadce

Dzisiaj u nas Zakamarkowa nowość, która bardzo przypadła do gustu mojej niespełna 3,5-latce i choć jest u nas zaledwie kilka dni, została już wielokrotnie przeczytana, i raczej nie zanosi się na to, że będzie bezczynnie zalegać na półce. Mowa tu o "Feralnych urodzinach ze Skarpetką", której autorem jest Benjamin Chaud znany nam z ilustracji do serii książek o przesympatycznym różowym słoniu Pomelo (tu i tu).


poniedziałek, 18 grudnia 2017

"Patrz, Madika, pada śnieg!" na (nie)śnieżną zimę

Zimowe, ciemne poranki nie zachęcają do szybkiego wstawania i zbierania się do przedszkola. Jest jednak jedno zdanie, które sprawia, że moja prawie 3,5-latka bez marudzenia wyskakuje z łóżka, pędzi do okna, a potem przygotowuje się do wyjścia znacznie szybciej niż zwykle. Zdanie to brzmi: "Patrz, Różyczko, pada śnieg!"


piątek, 15 grudnia 2017

W oczekiwaniu na Święta "Opowieść o Bożym Narodzeniu"

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to wspaniała okazja do zapoznania dzieci z historią pierwszego Bożego Narodzenia, które miało miejsce ponad dwa tysiące lat temu - historią narodzin Dzieciątka, które, choć przyszło na świat w ubóstwie, było królem Nieba i ziemi.


środa, 13 grudnia 2017

"Klubik odkrywców" dla ciekawych świata

Dzisiaj mamy do zaprezentowania niezwykle interesujące książki dla ciekawych świata przedszkolaków oraz dzieci w wieku szkolnym, które ukazały się nakładem Wydawnictwa AWM. Seria "Klubik odkrywców" obejmuje na razie dwie pozycje "Pyszczki, łapy, ogony" oraz "Tęcza, wiatr, śnieżynki", ale mam nadzieję, że autorki nie poprzestaną na tym i cykl będzie się rozrastać.