Strony

środa, 30 sierpnia 2017

"Przygody aniołków" o dobroci Pana Boga

Dzisiaj u nas książka, opublikowana przez Wydawnictwo Bernardinium, która wprowadza nas w świat ciekawskich, figlarnych aniołków, i może być wstępem do rozmów o Panu Bogu i Jego pomocnikach, a także o boskich tajemnicach, które stały się udziałem bohaterów tej historyjki. Oto "Przygody aniołków" autorstwa Ivano Argento.


W pięciu pełnych ciepła, wzruszających i zabawnych opowiadaniach, anioły przeżywają niesamowite przygody. Biorą udział w akcie stworzenia świata.; przyjaźnią się z małą gwiazdką, której przyjdzie odegrać ważną rolę w historii zbawienia; odmalowują wyblakłą po wielkim potopie przyrodę; pełnią odpowiedzialną funkcję aniołów stróżów, a także grają w anielskiej orkiestrze.

Pan Bóg ukazany jest tu jako przemiły staruszek z białymi włosami, równie białą, długą brodą i dobrodusznym spojrzeniem, który jak kochający tatuś tuli do serca małe aniołki, pociesza je i wybacza wszelkie przewinienia. Aniołki zaś, to słodkie, trzpiotowate maluchy, którym w głowie głównie zabawa. Podobnie jak dzieci w wieku przedszkolnym, są bardzo uczynne, pragną pomagać w każdej sytuacji i przypodobać się Niebieskiemu Ojcu, ale, mimo niewątpliwie dobrych intencji, często przy tym psocą.Książka niesie przesłania, że dobroć Pana Boga jest nieskończona; że nie trzeba być koniecznie doskonałym albo wyjątkowym - wystarczy tylko umieć czekać, aż nadejdzie właściwa chwila; że Ojciec Niebieski nigdy nie odmówi pomocy człowiekowi, żeby go zawrócić na dobrą drogę, jeśli ten będzie tylko chciał. Publikacja w bajkowy sposób wyjaśnia również powstanie gwiaździstego nieba, tęczy oraz grzmotów.

Historyjkom towarzyszą pełne uroku i humoru pastelowe ilustracje, na których aż się roi od małych pyzatych aniołków. Książka jest ładnie wydana na grubych kredowym papierze i w dużym formacie.

"Przygody aniołków" polecamy serdecznie wszystkim maluchom, jako ciekawą i kojącą lekturę przed snem. Ze względu na dość duże litery, spodoba się ona również dzieciom rozpoczynającym swą przygodę z samodzielnym czytaniem.


Tytuł: Przygody aniołków
Tekst: Ivano Argento
Ilustracje: Fabrizio Zubani
Wydawnictwo Bernardinum
Cena okładkowa: 29 złNapracowałam się, żeby napisać dla Ciebie ten post. Teraz liczę na Ciebie. Pomóż mi, proszę, współtworzyć to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Możesz:
  • Zostawić komentarz. Dla Ciebie to chwilka, a dla mnie ogromna przyjemność i motywacja do dalszej pracy.
  • Polubić mój fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco.
  • Jeśli ten tekst Ci się spodobał, podziel się nim ze znajomymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz