Strony

wtorek, 22 sierpnia 2017

KONKURSOWO z Robakiem Lolkiem od niemowlaka do przedszkola

Dzisiaj u nas nowa seria dla najmłodszych pociech, która ukazała się nakładem debiutującego na polskim rynku Wydawnictwa Marruda. Jego właścicielką jest młoda, ambitna mama trójki maluchów, która, wychodząc na przeciw oczekiwaniom dzieci w wieku przedprzedszkolnym i wykorzystując swoje zdolności plastyczne, stworzyła wspaniały zestaw czterech całokartonowych książeczek przedstawiających przygody małego przesympatycznego dżdżownicopodobnego bohatera - robaczka Lolka. Jeśli i Wy chcecie zaprzyjaźnić się z Lolkiem - zapraszamy na KONKURS!


Robak Lolek


"Robak Lolek" jest pierwszą i najcieńszą pozycją z serii, skierowaną do najmłodszych "czytelników", bo już kilkumiesięcznych maluszków, które zaczynają poznawać otaczający je świat. W tej kontrastowej, czarno-białej książeczce, dzieci spotykają pełzającego stworka, który, przeżywając swoje małe przygody, prezentuje elementy z otoczenia bobasa.
Są tu ptaki, kot na płocie, dom, parasol i kalosze, lampy, fotel, książki i wiele innych szczegółów. Tym, co wyróżnia tę pozycję spośród innych książek kontrastowych jest fabuła, która, choć prosta, daje pole do popisu rodzicom, mogącym wykazać się kreatywnością podczas opowiadania maluszkowi historyjki o tym sympatycznym robaczku.


Robak Lolek poznaje zwierzęta


Drugi tomik "Robak Lolek poznaje zwierzęta" dedykowany jest roczniakom i, podobnie jak pierwsza część, nie posiada tekstu. W tej książeczce Lolek wędrując po okolicy spotyka różne zwierzaki. W leśnym podszycie mieszka niedźwiedź, lis, wilk, wiewiórka, sarna, jeż, sowa, ślimak, pająk i mrówki. Sporo dzieje się także w koronach drzew, nad stawem, na łące, w sadzie, w ogrodzie i na podwórku. Pewne zwierzęta są widoczne od pierwszego wejrzenia, inne, bardziej płochliwe, próbują się przed nami ukryć, dzięki czemu każda kolejna lektura może być dla maluszka spotkaniem z nowym, niezauważonym dotąd zwierzakiem.Robak Lolek w podróży


Kategoria wiekowa tej książeczki to 18 miesięcy +, i tu pojawiają się już pierwsze proste zdania. W tym tomie Lolek nie potrafi usiedzieć w miejscu i rusza w podróż, prezentuje przy tym zróżnicowane środki lokomocji, dość nietypowe jak dla beznogiego bohatera (bo czy jesteście sobie w stanie wyobrazić robaka na wrotkach?). Robaczek porusza się po lądzie, po wodzie, pod wodą oraz w powietrzu, chce oglądać świat z różnych perspektyw.Robak Lolek i przyjaciele


"Robak Lolek i przyjaciele" to pozycja dla dwulatka, ale pozwólmy maluchowi samemu wybrać, kiedy zechce po nią sięgnąć. W tej części tytułowy bohater otwiera się na innych i przedstawia nam swoich przyjaciół Alę i Olka. Zaczyna zauważać różnice w zainteresowaniach, potrzebach i preferencjach osób znajdujących się w jego otoczeniu, przekazując przy okazji wiele ciekawych informacji oraz pomysłów na zabawę w różnych miejscach i warunkach.
Książki z serii "Przygody Robaka Lolka" cechuje wysoka jakość wykonania, mają poręczny format i zaokrąglone rogi, są całokartonowe, a przy tym lekkie, dzięki czemu nawet kilkumiesięczny maluch może samodzielnie je przeglądać. Zróżnicowana tematyka, ale za każdym razem bliska małemu czytelnikowi, pozwala dziecku decydować o wyborze lektury, która w danym momencie spełnia jego oczekiwania, co jest zgodne z filozofią Marii Montessori. Urzekająca grafika sprawia, że publikacje są w stanie zainteresować nawet trzylatka. Córcia chętnie przegląda kolejne tomiki z serii, opowiadając, co widzi na poszczególnych ilustracjach, ćwicząc przy tym kreatywność oraz zdolności wyciągania wniosków i konstruowania dłuższych wypowiedzi.
Mamy nadzieję, że wkrótce seria książek o Lolku powiększy się o kolejne ciekawe pozycje, które pomogą maluszkom w dalszej eksploracji otaczającego świata.

Cały zestaw jest zapakowany w kartonowe pudełko z logo Wydawnictwa, dzięki czemu może stanowić bardzo elegancki prezent dla maluszka na różne okazje. Może zamiast ubranek, z których dzieciątko szybko wyrośnie, kosmetyków, które mogą uczulać, czy kolejnej maskotki lub grzechotki, warto podarować maleństwu (np. podczas pierwszej wizyty) komplet książeczek z przygodami Robaka Lolka, który będzie towarzyszył mu aż do wieku przedszkolnego, pobudzając wyobraźnię, rozwijając słownictwo i zmysł artystyczny.Serdecznie polecamy wszystkie książeczki z przygodami sympatycznego robaczka i czekamy aż w naszym domu zagości mały czytelnik w odpowiednim dla tych pozycji wieku :-)

A dla wytrwałych zapowiadany konkurs

Jest o co walczyć, gdyż możemy nagrodzić aż sześć osób. Trzy wybrane przez nas osoby otrzymają zestawy książek o Robaku Lolku, zaś trzy kolejne zostaną nagrodzone 50% zniżką na zakup prezentowanych książeczek w księgarnii Wydawnictwa Marruda. Rabaty są jednorazowe i bezterminowe.Co należy zrobić, aby wziąć udział w konkursie?
1. Odpowiedzieć (w maksymalnie pięciu zdaniach) na pytanie: Gdyby odwiedził Cię/Twoje dziecko Robaczek Lolek, jaką przeżylibyście przygodę?
Odpowiedzi należy umieszczać pod wpisem na Facebooku (o tu).
2. Polubić stronę organizatora (Różane Dzieciństwo) oraz sponsora nagród (Marruda).
3. Polubić i udostępnić publicznie post konkursowy.
4. Miło nam będzie, jeśli zaprosicie do udziału w zabawie znajomych.

Konkurs trwa od 22.08.2017 do 05.09.2017 (do godziny 23:59). Zwycięzcy zostaną wyłonieni do 08.09.2017. Wyniki ogłoszę na blogu pod tym wpisem.

Laureaci mają 7 dni od ogłoszenia wyników na przesłanie swoich danych na adres: rozane.dziecinstwo@gmail.com. Po tym czasie wybieram innego zwycięzcę.

Nagrodę wysyła Różana Mama wyłącznie na terenie Polski.

Konkurs nie jest w żaden sposób sponsorowany, popierany, prowadzony ani związany z serwisem Facebook. Uczestnikom Konkursu nie przysługują w związku z udziałem w nim żadne roszczenia wobec tego podmiotu.

Życzę wszystkim miłej zabawy!


Wyniki konkursu

Spośród uczestników, którzy spełnili warunki konkurs wybrałyśmy zwycięzców.

Zestawy książek otrzymują: 
Anita Balicka
Bożena Siemińska
Sylwester Woś

50% rabaty na zakupy na Marruda.pl otrzymują:
Izabela Bahke
Magdalena Madzik
Justyna Płaskoń

Gratulujemy i prosimy o kontakt :-)


Tytuł: Robak Lolek, Robak Lolek poznaje zwierzęta, Robak Lolek w podróży, Robak Lolek i przyjaciele
Tekst i ilustracje: Anna Litwinek
Wydawnictwo Marruda
Seria: Przygoda Robaka Lolka
Cena okładkowa: 19,90 zł
Cena całego zestawu: 59,90 zł

Dziękujemy Wydawnictwu Marruda za przekazanie swoich perełek do recenzji i ufundowanie nagród w konkursie, życząc jednocześnie Pani Ani dalszej owocnej pracy oraz kolejnych wspaniałych publikacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz