poniedziałek, 14 marca 2016

"Basia, Franek i..." wspaniałe książeczki o zwykłych sprawach

Kto nie zna Basi i jej młodszego brata, ręka w górę! My już znamy. 


Seria książek o Basi to wspaniała polska propozycja dla dzieci, przybliżająca i pomagająca zrozumieć dotyczące ich problemy życia codziennego.
O ile seria o Basi skierowana jest do przedszkolaków - opowiadania są nieco dłuższe i dotyczą trudniejszych zagadnień, o tyle " Basia, Franek i..." dedykowane są dla najmłodszych czytelników, którzy dopiero zaczynają przygodę z książką.
Basia i Franek są rodzeństwem. Basia jest w wieku przedszkolnym, Franek  zaś jest młodszy i dopiero uczy się wielu rzeczy. Basia, jako starsza siostra pomaga mu w tym, wyjaśnia wiele kwestii, czasami jest na miego zła, jak to zwykle bywa z rodzeństwem.
W serii o Basi i jej młodszym braciszku dotychczas ukazało się osiem pozycji:
Basia, Franek i zasypianie
Basia, Franek i pielucha
Basia, Franek i zwierzaki
Basia, Franek i kolory
Basia, Franek i samochody
Basia, Franek i liczenie
Basia, Franek i jedzenie
Basia, Franek i ubieranie
My poznałyśmy dwie pierwsze spośród wymienionych.
W książeczce "Basia, Franek i zasypianie" Franek marudzi przed snem, nie chce się położyć w łóżeczku, nie chce mleka, nie chce kołysanki, wszystko jest na "nieee!" Zasypia dopiero, gdy starsza siostra czyta mu książkę.


"Basia, Franek i pielucha" przedstawiają natomiast pierwsze nieudane próby chodzenia bez pieluszki i korzystania z ubikacji, czyli to, co dotyczy każdego maluszka na początku jego drogi do samodzielności. Książeczka może być pomocna w nauce korzystania z nocnika/ubikacji. Chociaż Różyczka nosi pieluszki już tylko w nocy, to bardzo podoba jej się Franek i chętnie "czyta" książkę "o siusianiu".

Książki te napisane są prostym i zrozumiałym dla maluszka językiem, zdania są krótkie, a piękne ilustracje wspaniale uzupełniają tekst. Polecamy serdecznie :-)

Tytuły: Basia, Franek i zasypianie, Basia, Franek i pielucha
Tekst: Zofia Stanecka
Ilustracje: Marianna Oklejak
Wydawnictwo Egmont
Cena okładkowa: 9,99 zł


Napracowałam się, żeby napisać dla Ciebie ten post. Teraz liczę na Ciebie. Pomóż mi, proszę, współtworzyć to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Możesz:
  • Zostawić komentarz. Dla Ciebie to chwilka, a dla mnie ogromna przyjemność i motywacja do dalszej pracy.
  • Polubić mój fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco.
  • Jeśli ten tekst Ci się spodobał, podziel się nim ze znajomymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz