W przedszkolu, do którego uczęszcza córeczka, dzieci mają jako znaczki flagi europejskich państw. Moim zdaniem to świetny pomysł. Już od jakiegoś czasu, korzystając z wrodzonej dziecięcej ciekawości, przeglądamy, dobrze wszystkim znane, "Mapy" Mizielińskich, w poszukiwaniu znaczków koleżanek i kolegów z przedszkola, uczymy się przy tym nazw poszczególnych państw, utrwalamy kolory, poznajemy ciekawostki i planujemy mniej lub bardziej odległe podróże. Ostatnio w przedszkolu otrzymaliśmy zadanie domowe - wykonanie z dzieckiem tzw. "Domowniczka" o kraju, którego flagę maluch ma jako znaczek w szatni. Dzieci miały za zadanie przygotować z rodzicami plakat, książeczkę lub prezentację, tak aby później móc wystąpić przed całą grupą w charakterze eksperta.
Ponieważ Różyczce przypisano flagę Finlandii, dlatego nasza uwaga skupiła się właśnie na tym państwie.
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Nasza Księgarnia. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Nasza Księgarnia. Pokaż wszystkie posty
poniedziałek, 6 marca 2017
piątek, 17 lutego 2017
Nasze kocie czytanki nie tylko na Światowy Dzień Kota
Jak już wspominałam, nie jestem kociąrą, jednak moja córeczka koty kocha. W naszym domu mieszka pewien przedstawiciel kociego gatunku, wprawdzie nie miauczy i nie pije mleka, ale zdecydowanie jest ulubieńcem swojej małej pani, chodzi z nią do przedszkola, śpi w łóżku i towarzyszy niemal przez cały czas. W związku z fascynacją Różyczki tymi czworonogami, w naszej biblioteczce nie mogło zabraknąć kocich pozycji. Światowy Dzień Kota jest najlepszym pretekstem do ich zaprezentowania. W przygotowanie wpisu zaangażował się nawet Mruczek, który, chcąc pokazać każdą z książek, wyskoczył spod ciepłej kołderki swojej pani i wpakował się w kadr :-)
Zapraszamy do naszego przeglądu kocich książek w kolejności odpowiadającej wzrastającemu wiekowi odbiorcy.
Zapraszamy do naszego przeglądu kocich książek w kolejności odpowiadającej wzrastającemu wiekowi odbiorcy.
Etykiety:
0-2,
10-12,
3-5,
6-9,
Adamada,
album,
Bajka,
czytamy,
dla wszystkich,
kartonówka,
książka obrazkowa,
Literatura,
Media Rodzina,
Nasza Księgarnia,
Noir sur Blanc,
seria,
W.A.B.,
Wilga
poniedziałek, 22 sierpnia 2016
"Ignatek szuka przyjaciela", bo przyjaźń nie zna granic
"Szkielet w książce dla dzieci, to chyba przesada!" - taka była moja pierwsza myśl, gdy dowiedziałam się o książce pana Pawła Pawlaka. Moje pierwsze skojarzenia z Halloween, które coraz nachalniej próbuje wtargnąć w naszą kulturę i przyćmić istotę święta Wszystkich Świętych, długo powstrzymywały mnie przed sięgnięciem po Ignatka i zaproponowaniem tej lektury Różyczce. Wreszcie książka "Ignatek szuka przyjaciela" znalazła się w naszej biblioteczce i nas również zachwyciła. Poznajcie Ignatka!
sobota, 9 kwietnia 2016
Sposób na pożegnanie z pieluszką "Ale kupa! Co masz w pieluszce?"
Dzisiaj u nas książka, która wzbudza wiele kontrowersji. W naszym domu opinie są podzielone. Różyczce bardzo się podoba, mnie bawi, a mąż chciał się jej pozbyć oburzony jej tematyką. Wychodząc z założenia, że nic co ludzkie (i nie tylko ludzkie) nie jest nam obce, przedstawiamy Ale kupa! Co masz w pieluszce?
piątek, 26 lutego 2016
Liczymy pieski z "Liczypieski"
Z małym opóźnieniem dołączyłyśmy do projektu "Przygody z książką 4" organizowanego na blogu Dzikiej Jabłoni. W ramach tego projektu co miesiąc będziemy umieszczać post o jakiejś ciekawej książce/książkach. Powinnyśmy wystartować 24 lutego, więc nadrabiamy zaległości.
Dzisiaj u nas "Liczypieski".
Takim ogłoszeniem rozpoczyna się wspaniała rymowana historyjka o dziesięciu bezdomnych psach.
Dzisiaj u nas "Liczypieski".
Przygarnę psa
lub nawet psy dwa,
lecz nie więcej,
bo mój dom więcej
psów nie pomieści.
Czekam dzisiaj
o piątej, na Kociej.
Numer dziesiąty
Takim ogłoszeniem rozpoczyna się wspaniała rymowana historyjka o dziesięciu bezdomnych psach.
środa, 17 lutego 2016
Koty z naszej biblioteczki - Światowy Dzień Kota
Dzisiaj Światowy Dzień Kota, z tej okazji, chociaż zdecydowanie nie jestem kociarą, chciałam zaprezentować kota, który od jakiegoś czasu mieszka w naszym domu i jest lubiany przez wszystkich domowników. Może nie jest idealny (nieco krzywy pyszczek, nierówne oczy...) i nie ma żadnej wartości rynkowej (zrobiony ze skrawków materiału i wkładu poduszkowego), ale co tam, nam się podoba.
Kot jest naszym dziełem: mąż - szycie, ja - wypychanie i haft. Trochę roboczogodzin nad nim spędziliśmy, ale było warto!!! Radość Róży, blask w jej oku i widok jak zasypia z ulubioną maskotką - bezcenne...
W związku z obchodonym dzisiaj świętem postanowiłyśmy z Różyczką poszukać w naszej biblioteczce książek, których bohaterami są koty.
Kot jest naszym dziełem: mąż - szycie, ja - wypychanie i haft. Trochę roboczogodzin nad nim spędziliśmy, ale było warto!!! Radość Róży, blask w jej oku i widok jak zasypia z ulubioną maskotką - bezcenne...
W związku z obchodonym dzisiaj świętem postanowiłyśmy z Różyczką poszukać w naszej biblioteczce książek, których bohaterami są koty.
Subskrybuj:
Posty (Atom)
