piątek, 22 kwietnia 2016

Bo z Kicią Kocią łatwiej

O Kici Koci słyszałam już dawno, ale jej przygody poznałyśmy dopiero teraz. Poznałyśmy i pokochałyśmy, a zwłaszcza Różyczka pokochała.
W nasze ręce trafiły trzy części historyjek o tej uroczej kotce: Kicia Kocia na placu zabaw, Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry" oraz Kicia Kocia w przedszkolu, i od razu stały się ulubionymi lekturami córeczki. Chociaż czytamy wiele różnych ciekawych książek, jednak to przygody Kici Koci są ostatnio hitem i są wałkowane na przemian kilka razy dziennie.

Kicia Kocia jest bardzo rezolutną kotką. Ma wyrozumiałych i kochających rodziców oraz grono przyjaciół - Packa, Adelkę i Julianka, z którymi poznaje otaczający świat i reguły nim rządzące. Te niewielkie broszurowe (mimo tego trwałe) książki poruszają tematy bliskie kilkuletnim dzieciom, w prosty sposób i bez moralizatorstwa oswajają maluchy z codziennymi sytuacjami, wskazując pozytywne wzorce zachowań i rozwiązania problemów nurtujących maluchy.
Cała seria oparta jest na podobnym schemacie. Kolorowym, wyrazistym i przykuwającym uwagę ilustracjom z charakterystycznymi bohaterami towarzyszy prosty i zrozumiały tekst. Jest go tu niewiele, dlatego książki nadają się nawet dla najmłodszych czytelników, których łatwo nurzą długie lektury. Śledząc rysunki maluszki mogą brać aktywny udział w czytaniu i dopowiadać poszczególne słowa. Dzięki dużym literom, książeczki te mogą również posłużyć w pierwszych próbach samodzielnego czytania.Warto także wspomnieć, że książki o Kici Koci są polecane przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom.
A oto poznane przez nas przygody Kici Koci:


Kicia Kocia na placu zabaw

Kicia Kocia wraz z przyjaciółmi wybiera się na nowy plac zabaw. Bardzo chce się kręcić na karuzeli, huśtać i ślizgać na zjeżdżalni, ale boi się obcych dzieci i przeraża ją wysokość. Ostatecznie Kicia Kocia przezwycięża strach i poznaje nowego kolegę.
Kicia Kocia w przedszkolu

Kicia Kocia wstaje w poniedziałek rano, zbiera się i mama zaprowadza ją do przedszkola. Tam spotyka przyjaciół, z którymi robią wiele ciekawych rzeczy. W książce przedstawiono typowy dzień przedszkolaka: poranne rytuały, droga do przedszkolaprzebieranie się w szatni, śniadanie, zajęcia plastyczne, drzemka, obiad, spacer, wspólna zabawa, wreszcie przyjście mamy.
Kicia Kocia mówi" Dzień dobry" 

Kicia Kocia wraz z Packiem sprawdzają, czy przepis mamy Packa na poprawę humoru dorosłych jest skuteczny i obserwują reakcje ludzi na wypowiedziane z uśmiechem słowa "dzień dobry". Wszystkim sprawiają w ten sposób przyjemnoś, dlatego postanawiają cjak najczęściej się uśmiechać i mówić miłe rzeczy, ponieważ "słowa do nas wracają".
Różyczka chętnie wraca do poszczególnych książeczek, próbuje opowiadać to, co widzi na ilustracjach, komentuje sytuacje i odnosi się do własnych doświadczeń: codziennych harców na placu zabaw, wizyty w przedszkolu podczas dni otwartych, zakupów w piekarni itp.
Ta urocza kotka ma bardzo wielu fanów, skradła również nasze serca, dlatego zachęcamy serdecznie do zapoznania się z jej przygodami.

Tytuły: Kicia Kocia na placu zabaw, Kicia Kocia w przedszkolu, Kicia Kocia mówi: "Dzień dobry"
Tekst i ilustracje: Anita Głowińska
Wydawnictwo: Media Rodzina
Cena okładkowa: 6,90 złNapracowałam się, żeby napisać dla Ciebie ten post. Teraz liczę na Ciebie. Pomóż mi, proszę, współtworzyć to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Możesz:
  • Zostawić komentarz. Dla Ciebie to chwilka, a dla mnie ogromna przyjemność i motywacja do dalszej pracy.
  • Polubić mój fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco.
  • Jeśli ten tekst Ci się spodobał, podziel się nim ze znajomymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz