wtorek, 19 lipca 2016

Zagadkowe rymowanki-naklejanki od Zielonej Sowy

Ostatnio kupiłam Różyczce kilka książeczek aktywizujących z Wydawnictwa Zielona Sowa. Na naszej półeczce znalazły się książki z serii Rymowanki - naklejanki: "Zagadkowe pojazdy", "Zagadkowe warzywa i owoce" oraz "Zagadkowe zwierzęta", a także "Kolorowanki z grubym obrysem".
O tym, jak ważne jest kolorowanie w rozwoju dziecka chyba nie muszę przekonywać. Pomaga poznawać kolory i kształty, pobudza kreatywność i wyobraźnię, ćwiczy zdolności manualne niezbędne w nauce pisania itp. Jest wspanialą rozrywką i sposobem na naukę przez zabawę. A gdy kolorowanki połączymy z naklejkami i zagadkami - sukces gwarantowany.


Seria Rymowanki - naklejanki to książeczki przeznaczone dla dzieci w wieku od roku do trzech lat. W książkach znajdziemy bardzo ciekawe i dobrze napisane rymowane zagadki, które maluch ma za zadanie odgadnąć, aby przykleić właściwą naklejkę przedstawiającą zdjęcie
przedmiotu/zwierzęcia, o którym mowa w wierszyku. Dodatkowo na nieparzystych stronach znajdują się kolorowanki z grubym obrysem, w których przedmiot umieszczony jest na kolorowym tle. Wszystkie książki z serii są bardzo estetycznie przygotowane, bez zbędnych ozdobników, dzięki czemu mały użytkownik może się skupić na tym, co istotne. Dwulatek może mieć trudności z koncentracją na treści zagadki i kojarzeniem faktów, dlatego pomocą w rozwiązywaniu zadań mogą być zarysy pojazdów, owoców i warzyw czy zwierząt w miejscach, gdzie należy przykleić nalepkę.
Rózi najbardziej podobają się naklejki i często trudno jej cierpliwie doczekać końca rymowanki, bo bardzo chce je przyklejać, co nie jest bezsensowne, ponieważ w ten sposób rozwija zdolności manualne i słownictwo. Ponadto, każda nalepka musi zostać szczegółowo nazwana i omówiona, a wszelkie niejasności wyjaśnione, bo teraz jesteśmy w fazie niekończących się pytań.

Zagadkowe pojazdy


Znajdziemy tu:
- pojady służące do zabawy,
- dawne pojazdy,
- pojazdy, którymi kierują dorośli,
- pojazdy pomagające ludziom,
- pojazdy pływające,
- pojazdy latające,
- pojazdy, które warto poznać.

 Zagadkowe warzywa i owoce


A w nich:
- owoce rosnące w sadzie,
- owoce przyjeżdżające z ciepłych krajów,
- owoce doskonałe na dżem,
- owoce dobre na deser,
- warzywa dobre na zupę,
- warzywa świetne na kanapki,
- najbardziej lubiane owoce.

Zagadkowe zwierzęta


Spotkamy tu:
- zwierzęta żyjące w lesie,
- zwierząta mieszkające w ogrodzie,
- zwierząta łąkowe,
- zwierząta domowe,
- zwierzęta w zoo,
- zwierzęta, które warto poznać.


Kolorowanki z grubym obrysem


"Kolorowanki z grubym obrysem" są przeznaczone dla najmłodszych, początkujących, 2-3 letnich artystów. Znajdziemy tu aż 96 prostych kolorowanek z grubymi konturami, dzięki którym dzieciom łatwiej jest nie wyjeżdżać poza linie. Tak obszerna książka do kolorowania zapewni zabawę na długie godziny. Różyczce na razie obrysy nie przeszkadzają w rysowaniu i bardzo kreatywnie uzupełnia poszczególne ilustracje :-), szczególnie upodobała sobie zamalowywanie numerów stron. Książka zawiera bardzo uproszczone rysunki przedstawiajace przedmioty z różnych dziedzin, dlatego każdy maluch znajdzie w niej coś dla siebie. Poniżej prezentujemy przykładowe kolorowanki i dzieła Różyczki.


Książeczki polecamy wszystkim maluszkom w wieku przedprzedszkolnym i młodszym przedszkolakom.

Tytuły: Zagadkowe pojazdy, Zagadkowe warzywa i owoce, Zagadkowe zwierzęta
Tekst i ilustracje: praca zbiorowa
Seria: Rymowanki - naklejanki
Wydawnictwo Zielona Sowa
Cena okładkowa: 5,99 zł

Tytuł: Kolorowanki z grubym obrysem
Ilustracje: praca zbiorowa
Wydawnictwo Zielona Sowa
Cena okładkowa: 9,99 zł

2 komentarze:

  1. My mieliśmy zagadkowe zwierzęta bardzo fajne wierszyki i naklejki malemu się podobały 😉

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Różyczce również, szczególnie naklejki robiły u nas furorę :-)

      Usuń