poniedziałek, 26 czerwca 2017

"Bajka o mysiej rodzinie" o wartości rodziny

Pozostajemy w mysiej tematyce, bo jak się okazuje, te niepozorne zwierzątka i ich mieszkania mogą być inspiracją dla wielu twórców literatury dla dzieci. Ostatnio prezentowałyśmy najnowszą cześć z serii "Mysi domek" Kariny Schaapman (recenzja tu), zaś dzisiaj przychodzimy z nowością z Wydawnictwa Znak "Bajka o mysiej rodzinie".


W okazałym pałacu hrabiego stoi przepiękny domek dla lalek, w którym mieszka mysia rodzina - pan Malutki, pani Malutka oraz ich trzynaścioro dzieci. Życie płynie im beztrosko, mają wszelkie wygody, a smakołyków pochodzących z pałacowej kuchni jest zawsze pod dostatkiem. Pewnego dnia w pałacu rozpoczyna się remont, a nad starym domkiem dla lalek zawisa czarna chmura. Myszęta, w obawie przed utratą dachu nad głową, postanawiają gruntownie go wyczyścić, by przywrócić mu dawny blask. Jednak ich starania kończą się tragicznie i w rezultacie domek opuszcza pałacowy hall. Bezdomne myszki są zmuszone poszukać sobie nowego schronienia. Zimę przychodzi im spędzić w ogrodowej szopie, w chłodzie i, często, o pustym brzuchu. Jednak wraz z wiosną nadchodzi lepsze. Jak zakończy się ta historia? Przeczytajcie sami.

Zawarta w książce opowieść w prosty sposób przedstawia wartość rodziny, pokazując, że razem można wszystko przetrzymać. Nawet głód i chłód nie są w stanie zniszczyć jednostek, gdy znajdują się wśród kochających się osób. Pełna ciepła historia z życia rodziny Malutkich niesie ważne przesłanie, że "Wielkie rzeczy często są w małych rozmiarach".
Książka wyróżnia się przepięknymi, pełnymi szczegółów i barw ilustracjami Emilly Sutton. Jej domek, namalowany z dbałością o najmniejsze detale (wzorzyste tapety, cudne mebelki oraz inne elementy wyposażenia i wystroju wnętrza), budzi zachwyt i jest spełnieniem dziecięcych marzeń, zaś myszki, zarówno dystyngowani rodzice w kapeluszach, jak i figlarne maluchy, zyskują sympatię od pierwszego spojrzenia na okładkę. Podziwianie rozkładówki przedstawiającej wspaniałe wnętrze domku dla lalek i wyszukiwanie wszystkich piętnastu członków mysiej rodzinki, potrafi pochłonąć małego czytelnika na dłużej, a i niejeden dorosły z przyjemnością  poświęci temu chociaż chwilkę."Bajkę o mysiej rodzinie" serdecznie polecamy wszystkim przedszkolakom, jako świetną lekturę, która wyciszy, uspokoi i ukołysze do snu, by maluch ostatecznie zasnął cichutko, jak mali bohaterowie tej ciepłej opowiastki. Ze względu na duży krój tekstu, książka sprawdzi się również jako pierwsza samodzielna czytanka dla starszaków.Tytuł: Bajka o mysiej rodzinie
Tekst: Michael Bond
Ilustracje: Emilly Sutton
Wydawnictwo Znak Emotikon
Cena okładkowa: 29,90 złNapracowałam się, żeby napisać dla Ciebie ten post. Teraz liczę na Ciebie. Pomóż mi, proszę, współtworzyć to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Możesz:
  • Zostawić komentarz. Dla Ciebie to chwilka, a dla mnie ogromna przyjemność i motywacja do dalszej pracy.
  • Polubić mój fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco.
  • Jeśli ten tekst Ci się spodobał, podziel się nim ze znajomymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz