wtorek, 20 czerwca 2017

"Mysi domek. Sam i Julia w lunaparku" - uczta dla oczu

Już jakiś czas temu miałyśmy okazję poznać dwie książki z serii "Mysi domek" (recenzja tu), która zachwyciła nas cudownymi ilustracjami przedstawiającymi szmacianych bohaterów w różnych sytuacjach i wspaniałej scenerii stworzonej przez Karinę Schaapman makiety Mysiego Domku. Dzisiaj mamy do zaprezentowania nowość z serii "Mysi domek. Sam i Julia w lunaparku".


Tym razem główni bohaterowie, rezolutna Julia i nieśmiały Sam, wybierają się do lunaparku, który właśnie zawitał w pobliżu Mysiego Domku. Początkowo problemem okazują się ceny biletów wstępu na atrakcje oferowane przez wesołe miasteczko, jednak mali przyjaciele znajdują sposób na zarobienie potrzebnych pieniędzy i wraz z opiekunką Julii udają się do parku rozrywki. Tam czeka ich wiele zabawy: rzucanie piłeczkami do celu, karuzela, tunel strachów, tor z samochodzikami oraz gigantyczna kolejka górska. Nie zabraknie chwili grozy, gdy maluchy zgubią nianię. Pojawi się także wątek miłosny.

Jeśli polubiliście poprzednie książki z serii, koniecznie sięgnijcie po "Sama i Julię w lunaparku". Nie martwcie się również, gdy nie znacie wcześniejszych przygód sympatycznych myszek. Zawarte tu historyjki nie wymagają szczegółowej znajomości poprzednich tomów, a najważniejsze informacje o Samie i Julii zostały przypomniane w pierwszym rozdziale.
Podobnie jak wcześniejsze części, książka zachwyca ilustracjami - zdjęciami stworzonej przez autorkę z kartonowych pudeł i papieru mâché makiety Mysiego Domku i towarzyszącego mu wesołego miasteczka. Ogromna wyobraźnia twórczyni, niezwykła dbałość o detale i precyzja wykonania poszczególnych elementów, wszystko to zaowocowało cudownym efektem, który mamy ochotę podziwiać godzinami, wyszukując ciągle nowe smaczki.Cudownej szacie graficznej towarzyszą proste opowiastki o przygodach małych mysich przyjaciół, które są bliskie sercu niejednego przedszkolaka, pierwszy raz w życiu wybierającego się do parku rozrywki czy stającego w obliczu konieczności zostania z opiekunką.
Tę i pozostałe części z serii "Mysi domek" serdecznie polecamy wszystkim małym i większym czytelnikom, którzy uwielbiają piękne ilustracje w książkach dla dzieci.
Tytuł: Mysi domek. Sam i Julia w lunaparku
Tekst i ilustracje: Karina Schaapman
Wydawnictwo Media Rodzina
Seria: Mysi Domek
Cena okładkowa: 35 złNapracowałam się, żeby napisać dla Ciebie ten post. Teraz liczę na Ciebie. Pomóż mi, proszę, współtworzyć to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Możesz:
  • Zostawić komentarz. Dla Ciebie to chwilka, a dla mnie ogromna przyjemność i motywacja do dalszej pracy.
  • Polubić mój fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco.
  • Jeśli ten tekst Ci się spodobał, podziel się nim ze znajomymi.

2 komentarze:

  1. "Mysi domek" to jedne z najpiękniejszych książek w naszej biblioteczce.

    OdpowiedzUsuń