piątek, 14 lipca 2017

Pomysł na wakacyjną nudę "Łamigłówki Pani Detektyw Sowy"

Znacie serię "Trochę hałasu z głębi lasu" wydaną przez Wydawnictwo TADAM jako całokartonowe, rymowane komiksy dla najmłodszych dzieci? Dotychczas ukazały się w jej ramach trzy książeczki autorstwa Adama Święckiego: "Pani Detektyw Sowa", "Pan Łasuch Miś" (nasza recenzja tu) oraz "Pan Elegant Lis". Jeśli lubicie ich bohaterów, to teraz macie wspaniałą okazję na ponowne spotkanie z nimi, przeżycie nowych przygód i pogłówkowanie.


Książka jest ciekawą propozycją na pochmurne letnie dni, czas spędzony w podróży, chwile na plaży czy odpoczynek w cieniu od skwaru palącego słońca (którego ostatnio mamy, wprawdzie, jak na lekarstwo, ale liczymy na to, że jeszcze nas trochę porozpieszcza :-)) Jedno jest pewne, nie sposób się z nią nudzić.
Maluchy znajdą tu liczne łamigłówki do rozwiązania, m.in.: razem z pszczółką pokonają labirynt w poszukiwaniu Pana Łasucha Misia, zaś wiewiórce pomogą odnaleźć drogę do żołędzia; nadadzą łące barwy, których wybór zależy wyłącznie od ich wyobraźni; poszukają różniących się zwierzątek i różnic na dwóch pozornie takich samych obrazkach; z bobrem policzą pływające w rzece ryby; odnajdą właściwy cień lisa oraz brakujący fragment żołędzia; nauczą się rysować główną bohaterkę; połączą kolejne kropki czy rozwiążą kwiatowe sudoku. Wszystkie zadania w znakomity sposób pobudzają kreatywność młodych użytkowników oraz są wspaniałym ćwiczeniem spostrzegawczości i logicznego myślenia. Książeczka przyczynia się również do rozwoju małej motoryki i dzięki licznym poleceniom, polegającym na rysowaniu po linii, jest wprawką dla przedszkolaków do nauki pisania.


"Łamigłówki Pani Detektyw Sowy" serdecznie polecamy wszystkim małym detektywom, zarówno znającym serię komiksów, jak i tym, dla których będzie to pierwsze spotkanie z Detektyw Sową, Misiem Łasuchem czy Lisem Elegantem. Różnorodność zadań i wesołe dialogi, w formie których zostały sformułowane polecenia, z pewnością spodobają się wszystkim użytkownikom książeczki.

Seria komiksów Adama Święckiego była ostatnio dostępna w Biedronce, więc jeśli szukacie dla maluszków ciekawych propozycji, napisanych przystępnym, rymowanym tekstem, to może warto poszukać ich na półkach w dyskoncie.

Tytuł: Łamigłówki Pani Detektyw Sowy
Tekst i ilustracje: Adam Święcki
Wydawnictwo TADAM
Cena okładkowa: 9,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz