środa, 28 grudnia 2016

"Smoczek Loczek. Na ratunek księżniczce"

Dzisiaj u nas gratka dla najmłodszych wielbicieli komiksów, czyli kolejna propozycja od Wydawnictwa TADAM z serii "Mój Pierwszy Komiks". Jakiś czas temu gościłyśmy na blogu "Małego, Dużego i Chmurę", a dziś zawitał do nas kolejny sympatyczny bohater - Smoczek Loczek.Loczek jest małym smokiem z charakterystycznym żółtym puklem nad czołem. Niektórzy znają go już z wydanego w październiku, pierwszego albumu z serii "Smoczek Loczek. Bardzo straszna czkawka". Dla nas książka "Smoczek Loczek. Na ratunek Księżniczce" to pierwsze spotkanie z tym małym zielonym urwisem, który od razu zyskał naszą sympatię.Loczek jest (prawie) odważnym smokiem, który wyrusza w samotną podróż z misją uratowania smoczej księżniczki porwanej przez okrutnego rycerza. W drodze spotyka
zające oraz niedźwiedzia, które potrzebują pomocy. Na szczęście Loczek ma szlachetne serce i, jak przystało na smoka, posiada wielką moc - potrafi ziać ogniem, a dzięki swojej dobroci zyskuje również nowych przyjaciół. W końcu mały bohater dociera do celu, lecz uratowanie księżniczki okazuje się trudniejsze niż się spodziewał. Ostatecznie udaje mu się wybawić swoją ukochaną z opresji, lecz w jaki sposób, musicie przekonać się sami.Przedstawiona tu historia, poza odpowiednią dawką humoru, niesie również ważne przesłanie, że bycie dobrym popłaca oraz prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie."Smoczek Loczek. Na ratunek Księżniczce", podobnie jak pozostałe tytuły z serii "Mój Pierwszy Komiks" jest kartonówką, która wytrzyma nawet najmniej eleganckie czytanie, dlatego polecamy ją wszystkim małym czytelnikom, którzy rozpoczynają swoją przygodę z komiksem i ogólnie z książkami. Prosta fabuła, z jednoznacznym przekazem oraz wyraźne, niezbyt szczegółowe, kolorowe ilustracje zainteresują maluszki oraz młodsze przedszkolaki, ale i starsi czytelnicy spędzą z Loczkiem miłe chwile. Książka nada się również dla dzieci, które zaczynają samodzielnie czytać.
Na szczególną uwagę zasługuje bardzo wyraźna mimika bohaterów, dzięki czemu maluch może właściwie odczytywać towarzyszące im emocje i wraz z nimi przeżywać strach, radość i smutek.
U nas "Smoczek Loczek" jest jedną z najczęściej czytanych książek w ostatnim czasie i już nie raz nakryłam córcię siedzącą przy półce z książkami i wnikliwie analizującą poszczególne sceny. Dodatkowo, na pytanie: "Co mam napisać o tej książce?", 2,5-letnia Różyczka stwierdziła: "Smoczek Loczek jest bardzo ładny i go lubię". Myślę, że to najlepsza recenzja, jaką mogła otrzymać książka przeznaczona dla najmłodszych. Tak więc, z nadzieją oczekujemy kolejnych przygód tego sympatycznego bohatera, a póki co, pozostaje nam dalsza lektura "Na ratunek Księżniczce" i zachęcanie do niej również Was.


Tytuł: Smoczek Loczek. Na ratunek Księżniczce
Tekst: Maciej Jasiński
Ilustracje: Piotr Nowacki
Wydawnictwo TADAM
Cena okładkowa: 19,90 zł

Dziękujemy Wydawnictwu TADAM za egzemplarz recenzencki tej uroczej książeczki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz