poniedziałek, 19 grudnia 2016

"Zeszyt łobuza i jego kumpli" jako alternatywa dla smartfona/komputera

Dzisiaj u nas propozycja dla starszych czytelników - chłopców w wieku 7-11 lat, która może być wspaniałą alternatywą dla ekranu komputerowego czy smartfona. Książka nietypowa, bo stanowiąca zeszyt kreatywny, składający się z dwóch połówek (odpowiadających jasnej i ciemnej stronie mocy) i przeznaczony do wspólnej zabawy z przyjaciółmi. Każdy z kumpli może mieć swoją połówkę zeszytu - jasną lub ciemną, lub mogą razem rozwiązywać zadania z obu stron mocy, mając przy tym dużo frajdy z "łobuzowania" i wspólnie spędzonego czasu.


Pewne zadania z jasnej strony mocy znajdują swoje odzwierciedlenie w poleceniach z ciemnej strony, jak np. ranking najlepszych i najgorszych gier, ulubiona "jasna" i "ciemna" postać z Gwiezdnych wojen, rysunek dobrego/złego robota oraz hodowla rzeżuchy i/lub pleśni.Chłopcy, a może również dziewczynki, znajdą tu propozycje znanych nam wszystkim gier, takich jak państwa miasta, statki oraz szubienica, poprzeplatane z kreatywnymi zadaniami plastycznymi, przykładami doświadczeń z dzieciny fizyki, chemii czy biologii (np. wulkan, prąd z ziemniaka, gumowa piłka z jaja), różnorodnymi łamigłówkami, quizami i rankingami, odnoszącymi się do wiedzy zdobytej w szkole oraz wynikającej z zainteresowań - piłka nożna, gry komputerowe, filmy, wojsko, motoryzacja... Nie zabraknie tu również pomysłów na aktywność fizyczną oraz inspiracji do wygłupów i psikusów o niskiej szkodliwości społecznej. W książce znalazły się również kupony (np. jednorazowo zwalniajacy z odpowiedzi przy tablicy) do zrealizowania w szkole lub w domu, w zależności od uznania osoby, której dany bilet zostanie przedstawiony. 

Część zadań zakłada obecność rodziców, jak choćby pieczenie pizzy z własnego przepisu  czy polecenie, w którym potrzebne jest żelazko (jakie? musicie sprawdzić sami :-)), inne zdecydowanie chętniej zostaną zrealizowane bez udziału dorosłych. Przy niektórych możliwy jest mały (lub całkiem spory) bałagan, ale wszystko w granicach rozsądku i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. 
Całość podana jest w atrakcyjny dla chłopców z przewidywanej grupy wiekowej sposób.
Zeszyt jest idealną propozycją na długie deszczowe popołudnia, sprawdzi się w domu, w szkole (oczywiście podczas przerwy ;-)), w podróży i w terenie. Pewne zadania, ze względu na konieczność popisania lub zniszczenia fragmentu zeszytu, są jednorazowe, inne mogą być, i z pewnością będą, powtarzane wielokrotnie przez młodych użytkowników tej lektury. Uzupełnianie zeszytu może okazać się wielką frajdą dla wszystkich członków Klubu Mrocznej Ligi oraz Tajnych Agentów, a wypełniona książka będzie pamiątką wspólnie spędzonych chwil i niesamowitych przygód.

Książkę polecamy, jako prezent choinkowy dla wszystkich łobuzów, tych mniejszych i większych, niezależnie od zainteresowań czy chęci do nauki, która tu ma miejsce przy okazji wesołej zabawy. Figle i mnóstwo pomysłów na kreatywne spędzenie czasu gwarantowane.

Tytuł: Zeszyt łobuza i jego kumpli
Tekst: Ewa Jarocka, Sebastian Kuffel
Wydawnictwo Septem
Cena okładkowa: 26,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz