wtorek, 21 lutego 2017

"Mali odkrywcy", przez okienka do wiedzy

Niedawno na naszym blogu pokazywałyśmy jedną z książek z serii "Mali odkrywcy", dotyczącą ludzkiego ciała (recenzja tu, a dzisiaj chciałybyśmy przedstawić dwie kolejne pozycje: "Mali odkrywcy. Pojazdy" oraz "Mali odkrywcy. W kosmosie".Mali odkrywcy. Pojazdy


W książce przedstawiono różne pojazdy poruszające się na lądzie, na wodzie i w powietrzu. Mały czytelnik dowie się: jak zbudowane są i do czego służą różne rowery, samochody, autobus oraz pociąg; do czego służą takie obiekty pływające, jak tankowiec, jacht, prom, kuter rybacki, liniowiec, czy poduszkowiec; co sprawia, że potrafią wzbijać się w powietrze helikopter, szybowiec, balon, sterowiec i samolot. jakie pojazdy wykorzystuje się do transportu towarów, a jakie są używane do zadań specjalnych.


 
Pod 34 okienkami ukryte są różne motoryzacyjne ciekawostki, a na każdej z ośmiu rozkładówek maluch ma za zadanie odnaleźć ukrytego gołębia.

Mali odkrywcy. W kosmosie


Dzięki tej książce, dziecko uzyska informacje m.in. o tym, jak zbudowany jest Układ Słoneczny, Słońce, Ziemia oraz inne planety i gwiazdy. Dowie się, co to są planety karłowate, galaktyka, czarna dziura, mgławica, asteroidy, komety, meteoryt; ile księżyców mają poszczególne planety Układu Słonecznego; jak wygląda kombinezon kosmiczny oraz jakie pojazdy i urządzenia wykorzystywane do eksploracji przestrzeni kosmicznej.
W książce znajdziemy 38 okienek, pod którymi znajdują się zabawne obrazki oraz mnóstwo kosmicznych ciekawostek, które zainteresują również starszych czytelników.Obie książki są ładnie wydane i bardzo trwałe, dzięki czemu wytrzymają wielokrotną lekturę, która jest gwarantowana ze względu na atrakcyjną dla dzieci formę z okienkami.

Serdecznie polecamy całą serię książek "Mali odkrywcy" wszystkim żądnym wiedzy przedszkolakom oraz rodzicom, jako wsparcie w procesie zaspokajania ciekawości swoich pociech.
Tytuł: Mali odkrywcy. Pojazdy
Tekst: Templar Company Limited
Ilustracje: Allan Sanders
Wydawnictwo Wilga
Cena okładkowa: 29,99 zł

Tytuł: Mali odkrywcy. W kosmosie
Tekst: Templar Company Limited
Ilustracje: Allan Sanders
Wydawnictwo Wilga
Cena okładkowa: 29,99 złNapracowałam się, żeby napisać dla Ciebie ten post. Teraz liczę na Ciebie. Pomóż mi, proszę, współtworzyć to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Możesz:
 • Zostawić komentarz. Dla Ciebie to chwilka, a dla mnie ogromna przyjemność i motywacja do dalszej pracy.
 • Polubić mój fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco.
 • Jeśli ten tekst Ci się spodobał, podziel się nim ze znajomymi.

2 komentarze:

 1. Bardzo interesujące, ja właśnie szukam czegoś o kosmosie, bo Tosia zaczyna się nim interesować i dopytywać:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moja Różyczka ostatnio stwierdziła, że będzie kosmonautką :-)

   Usuń