piątek, 10 lutego 2017

"Nie taka mroźna zima" - zimowy tomik Margarett Borroughdame

Chociaż za oknem śnieżno i mroźno, dorośli marzną, narzekają na konieczność odśnieżania samochodów i śliskie ulice, to dla dzieci, zwłaszcza tych, które właśnie mają ferie, zima jest wspaniała. O takiej radosnej zimie pisze Margarett Borroughdame w "Nie taka mroźna zima" - albumie wierszy zimowych dla dzieci.Autorka patrzy na zimę z perspektywy dzieci, dla których ważny jest puch śniegowy do turlania i robienia aniołów, "bałwanienie", zjeżdżanie na sankach lub nartach, mróz iskrzący niczym brokat i podziwianie wielokształtnych płatków śniegu. Zakładają czapki, szaliki, rękawiczki, nauszniki, ciepłe skarpety, kozaki, swetry oraz kurtki i pędzą na spacer, bo trzeba sprawdzić, czy bałwan nie stracił nosa z marchewki, nakarmić ptaki, przetestować ślizgawki 
"Zimą jest tyyyyyyyleeeee do zrobienia.
Nie ma czasu na lenia!"
W zimie cudowne są długie wieczory spędzane w rodzinnej atmosferze, przy kominku i pachnącej latem herbacie poziomkowej i konfiturach malinowych, Mikołaj przychodzący do tych, którzy w niego uwierzą, prezenty gwiazdkowe oraz Nowy Rok. A gdy nawet przytrafi się przeziębienie, to i w chorobie można znaleźć pozytywy, np. wolne od szkoły. Zima jest wesoła, nawet gdy trochę spóźniona.


W piętnastu lekkich, zabawnych wierszykach Margarett Borroughdame przekonuje, że zima nie musi być wcale zła i nudna i zachęca do aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Wierszom towarzyszą radosne fotografie dzieci korzystających z uroków zimy oraz ilustracje Cezarego Powierży, tworząc piękny zimowy album. Autorka zachęca również do rozbudzania kreatywności małych czytelników i ich własnej twórczości. Na końcu znajdziemy miejsce na wiersz o zimie naszego dziecka oraz na jego zdjęcie z zimowych wojaży, dzięki czemu może ono  stać się współautorem tego albumu.
W serii wierszy na cztery pory roku ukazały się również "Wiosna radosna", "Rozkoszne lato" oraz "Jesień plecień". Chętnie sięgniemy po pozostałe tomiki, do czego zachęcamy również Was.
Polecamy serdecznie.


Tytuł: Nie taka mroźna zima
Tekst: Margarett Borroughdame
Ilustracje: Cezary Powierża
Fotografie: Fotolia
Wydawnictwo: MBBooks
Cena okładkowa: 25 zł


Serdecznie dziękujemy Wydawnictwu MBBooks za możliwość zapoznania się z tą publikacją.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz