wtorek, 7 lutego 2017

"Otwórz i odkryj. W domu" - książka z okienkami

Książki z okienkami są u nas hitem. Ostatnio prezentowałyśmy książkę z serii "Mali odkrywcy" Wydawnictwa Wilga. Dzisiaj u nas książeczka z innej serii tego samego Wydawnictwa "Otwórz i odkryj. W domu". Jest to lektura dla najmłodszych czytelników, która, ze względu na liczne okienka, zajmie maluszka na dłużej i dostarczy mnóstwo radości z odkrywania tego, co na pierwszy rzut oka niewidoczne.
Na pięciu bardzo kolorowych rozkładówkach przedstawiono różne pomieszczenia domu sympatycznej rodziny Wieczorków. Zaglądamy do kuchni, salonu, pokoju dziecięcego Julii i Kuby oraz łazienki. Śledzimy poczynania całej rodziny, szukamy psotnych kotków, zaglądamy do wnętrza różnych sprzętów domowych oraz schowków. W każdym, spośród ponad 30 okienek różnej wielkości, znajdziemy, poza obrazkiem, również krótki komentarz. Dodatkowo na każdej rozkładówce znajduje się krótki, umieszczony w ramce, opis sytuacji. 
Książka ma twardą oprawę i grube, sztywne strony z zaokrąglonymi rogami. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku powyżej trzech lat, prawdopodobnie ze względu na możliwość oderwania ruchomych elementów i ich zjedzenia, ale moim zdaniem zainteresuje głównie roczniaki i dwulatki, choć i młodsze przedszkolaki znajdą tu coś dla siebie. Ze względu na pojawiające się na ilustracjach podpisy, publikacja może być przydatna do nauki czytania pierwszych słów, maluszki mogą z nią również ćwiczyć umiejętności opowiadania.

Publikacja, poprzez radość z zabawy w odkrywanie i zamykanie okienek, zachęca do obcowania z książkami, a przedstawione w niej treści są interesujące dla najmłodszych czytelników, bo przedstawiają rzeczy z najbliższego otoczenia dziecka. 
W serii "Otwórz i odkryj" ukazały się również "Na wsi", "Na lotnisku", "Plac budowy", więc każdy maluszek znajdzie tu coś interesującego dla siebie.


Tytuł: Otwórz i odkryj. W domu

Ilustracje: Anna Sosso i Roberta Lonardi
Wydawnictwo Wilga
Seria: Otwórz i odkryj
Cena okładkowa: 29,99 zł


Dziękujemy Wydawnictwu Wilga za egzemplarz książki do recenzji. 

2 komentarze: