czwartek, 23 marca 2017

O Bogu Stwórcy dla dzieci - "Nasz Ojciec jest..."

Dzisiaj u nas książka dla dzieci w wieku przedszkolnym (do około 6 lat), które wkraczają na drogę wiary. "Nasz Ojciec jest..." to lektura o Bogu Ojcu Stworzycielu, która w przystępny, obrazowy sposób pozwala wyjaśnić najmłodszym potęgę i miłość Boga.
W książce autorka nawiązuje do dziecięcych przechwalanek w stylu "Mój tato jest silny!", "A mój jest silniejszy!" itp., by w podobny, charakterystyczny dla dzieci, sposób mówić o Naszym Niebieskim Ojcu.
Bóg określony jest tu jako rzemieślnik, zegarmistrz, malarz, muzyk, poeta, kucharz, krawiec, siewca, wódz, obrońca, siłacz i Król królów, który dba o stworzony przez siebie świat, tuli do snu wieczorem i delikatnie budzi z rana, cieszy się naszym szczęściem i wzrusza łzami, zachwyca każdym nowym życiem i troszczy o tych najmniejszych. Jest potężny, a jednocześnie cierpliwy, czuły i wyrozumiały. W Swoim akcie stwórczym zadbał o wszystko, by nam, Jego najdoskonalszemu dziełu, niczego nie brakowało. Wszystkie stwierdzenia rozpoczynają słowa "Nasz Ojciec jest..."

Książka jest przepięknie ilustrowana. Bóg przedstawiony jest w niej jako brodaty mężczyzna w średnim wieku. Ilustracje są plastycznym odzwierciedleniem tekstu. Pomagają najmłodszym wyobrazić sobie i zrozumieć wszystkie przymioty Boga Ojca. Chociaż tekstu jest tu niewiele, "Nasz Ojciec jest..." potrafi zaciekawić malucha.
Książkę polecamy do wspólnej lektury z najmłodszymi jako wstęp do rozmów o Bogu i wierze. Z pewnością ułatwi ona wyjaśnienie wielu kwestii i będzie źródłem dalszych pytań związanych z naszą wiarą.Tytuł: Nasz Ojciec jest...
Tekst: Maria Luisa Eguez
Ilustracje: Silvia Colombo
Wydawnictwo Bernardinum
Cena okładkowa: 19,90 zł

2 komentarze:

  1. Ciekawa publikacja. Przyznam, że trochę zaskakująca.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Trochę tak :-) Mnie zaskoczyły ilustracje, przedstawiające Boga jako mężczyznę w średnim wieku.

      Usuń