wtorek, 9 maja 2017

"7 nawyków szczęśliwego dziecka" - jak sprawić by dziecko było szczęśliwe?

Dzisiaj u nas książka, której zrecenzowanie nie było łatwe, ponieważ niemal niemożliwe było odebranie jej córeczce, żeby zrobić zdjęcia i przeczytać słowa skierowane do rodziców i nauczycieli. Odkąd książka do nas trafiła jest ulubioną wieczorną lekturą Różyczki, a i w dzień wielokrotnie po nią sięga i przegląda przepiękne ilustracje. Książka "7 nawyków szczęśliwego dziecka", bo o niej mowa, zdecydowanie uszczęśliwiła moje dziecko, dając mu dużo radości z obcowania z mądrą i ładną lekturą.


Książka zawiera siedem opowiadań o zwierzętach mieszkających w krainie Siedmiu Dębów. Wraz z przyjaciółmi: Misiem Kudłatkiem, Królikiem Raptusem, Lilką Skunks, bliźniakami Witkiem Wiewiórem i Wandzią Wiewiórką, Jeżozwierzem Igiełką oraz Alą Przylepką, maluchy przeżyją różne przygody, z których każda nauczy ich nowych poprawnych nawyków, których przejęcie sprawi, że będą szczęśliwsze jako dzieci, a następnie dorośli. Doświadczenie Witka pokaże nam, że każdy jest kowalem swojego losu, odpowiada za własne życie i od niego zależy czy będzie się nudził, czy wybierze dobrą zabawę i będzie szczęśliwy. Kudłatek wykaże się zdolnością planowania i udowodni, że zawsze warto mieć swój cel w życiu. Igiełka poniesie konsekwencje odkładania ważnych spraw na później. Lilka udowodni, że gdy nam na czymś zależy, to warto się o to starać i pokazać innym korzyści z naszego pomysłu zgodnie ze strategią wygrana-wygrana. Dzięki Raptusowi dowiemy się, że należy słuchać nie tylko uszami, lecz także oczami i sercem - starać się najpierw zrozumieć innych, a potem być zrozumianym. Wszystkie zwierzaki z Siedmiu Dębów pokażą nam, jak ważna jest współpraca w grupie. Zaś dzięki Wandzi zrozumiemy, że by być zdrowym i pełnym sił, trzeba zachować równowagę w dbaniu o ciało, serce, umysł i duszę.






Każde opowiadanie kończy "Kącik rodziców", w którym rodzice i nauczyciele znajdą omówienie tematu oraz wskazówki dotyczące kształtowania każdego z przedstawionych w historyjkach nawyków u swojego dziecka. Znajdą tu przykładowe pytania do dyskusji z maluchem, dzięki którym sprawdzą zrozumienie zagadnienia przez małego czytelnika i będą mogli w prosty i zrozumiały sposób wyjaśnić dziecku, jak postępować, by być szczęśliwym. Otrzymają również kilka przykładów drobnych kroczków, które ułatwią im wprowadzenie w życie zasad zawartych w książce. Dodatkowo na końcu książki znajduje się "Drzewo 7 nawyków".



Ciekawe opowiastki o sympatycznych zwierzęcych bohaterach zostały wzbogacone pięknymi, pełnymi szczegółów, barwnymi ilustracjami, które przyciągają uwagę dziecka, rozwijają jego spostrzegawczość i mogą służyć jako baza do tworzenia własnych historyjek. Dodatkową atrakcją dla najmłodszych czytelników jest poszukiwanie na każdej z rozkładówek nieśmiałego Robaczka Robcia.



Jak już wspominałam, lektura ta bardzo przypadła do gustu mojej latorośli, dlatego z czystym sercem polecam ją wszystkim przedszkolakom i dzieciom z pierwszych klas szkoły podstawowej oraz ich rodzicom i wychowawcom. Niech i Wasze dzieci będą szczęśliwe :-)



Tytuł: 7 nawyków szczęśliwego dziecka
Tekst: Sean Covey
Ilustracje: Stacy Curtis
Wydawnictwo Znak
Cena okładkowa: 34,90 zł


Napracowałam się, żeby napisać dla Ciebie ten post. Teraz liczę na Ciebie. Pomóż mi, proszę, współtworzyć to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Możesz:
 • Zostawić komentarz. Dla Ciebie to chwilka, a dla mnie ogromna przyjemność i motywacja do dalszej pracy.
 • Polubić mój fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco.
 • Jeśli ten tekst Ci się spodobał, podziel się nim ze znajomymi.

6 komentarzy:

 1. Dla dzieci w jakim wieku jest ta ksiażeczka? Tzn. Chodzi mi o to czy dla trzecioklasity też jest odpowiednia? Czy już jest zaduży.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na pewno dla przedszkolaków. Moja córeczka ma 3 latka i jest zachwycona. Nie wiem, jakie macie doświadczenia czytelnicze. Myślę, że niektórym trzecioklasistom się spodoba, a inni stwierdzą, że to bajki dla dzidziusiów.

   Usuń
 2. Nie znałam jej, a wydaje się bardzo interesująca.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest rewelacyjna, przyjemne historyjki i piękne ilustracje trafiają do serduszka mojej małej :-)

   Usuń
 3. Bardzo przekonujący opis. Na pewno sięgniemy po tę książkę :)

  OdpowiedzUsuń