piątek, 19 maja 2017

Nowa seria dla maluszków - "Co wokoło"

Dzisiaj przedstawiamy serię dla najmłodszych dzieciaczków, która może im towarzyszyć od pierwszych miesięcy życia. Rytm, rymy, humor i cudowne ilustracje - to wszystko wyróżnia Zakamarkową serię "Co wokoło", w której skład wchodzą cztery książki: "Auto robi brum", "Bardzo wielki nos", "Mały, mały smyk" oraz "Sweter włóż i już".
Auto robi brum


W tej książeczce znajdziemy wiele wyrazów dźwiękonaśladowczych, które często są pierwszymi słowami określającymi rzeczy z najbliższego otoczenia, wypowiadanymi przez maluszki.
Ciekawym zabiegiem jest zestawienie ze sobą na sąsiednich ilustracjach przedmiotów na pozór ze sobą niezwiązanych, które odpowiednio przedstawione tworzą zabawne sytuacje.Bardzo wielki nos


Dzięki tej książeczce, na przykładzie dwóch przesympatycznych świnek, które świetnie odzwierciedlają relacje między dzieckiem a rodzicem, maluszek utrwala nazwy części ciała i poznaje różnice między dużym i małym.Mały, mały smyk


Przedstawia dzień z życia maluszka: poranna kaszka, zabawa w domu, toaleta, spacer na plac zabaw, powrót do domu autobusem, samodzielnie spożywany posiłek, kąpiel i wieczorne zasypianie.Sweter włóż i już


W tej książce wraz z maluszkiem poznamy trudną sztukę ubierania się, założymy skarpetki, sweter, spodnie oraz odzież wierzchnią i wybierzemy się na zimowy spacer.Książki z serii "Co wokoło" mają poręczny format i zaokrąglone rogi, są całokartonowe, a przy tym bardzo lekkie, dzięki czemu nawet kilkumiesięczny maluch może samodzielnie je przeglądać.
Urzekające, przejrzyste i pełne humoru rysunki Charlotte Ramel, która zilustrowana znaną nam serię o Cynamonie i Trusi, przyciągają uwagę dziecka. Moja trzylatka, chociaż już od dawna "czyta" ambitniejszą literaturę, chętnie sięga po kolejne pozycje z serii i prosi o ich przeczytanie, znosząc się przy tym ze śmiechu.
Nie pozostaje nam nic innego, jak serdecznie polecić wszystkie książeczki i czekać aż w naszym domu zagości mały czytelnik w odpowiednim dla tych pozycji wieku. Koniecznie musimy również nadrobić zaległości i przeczytać inne książki Lotty Olsson wydane przez Zakamarki i jestem niemal pewna, że przygody mrówkojada i orzesznicy przypadną nam do gustu.

Tytuł: Auto robi brumBardzo wielki nos; Mały, mały smyk; Sweter włóż i już
Tekst: Lotta Olsson
Ilustracje: Charlotte Ramel
Wydawnictwo Zakamarki
Seria: Co wokoło
Cena okładkowa: 19,90 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz