sobota, 15 października 2016

"Mały, Duży i chmura" - nasz (nie)pierwszy komiks

Dzisiaj przedstawiamy Wam nowość z Wydawnictwa TADAM z serii "Mój Pierwszy Komiks". Przed Wami "Mały, Duży i chmura"! Wprawdzie książka ta nie jest pierwszym komiksem w zbiorach Różyczki, ale z powodzeniem mogłaby takowym być.Historia jest krótka: Małego ze snu wyrywa straszny huk i wstrząsy - czyżby trzęsienie ziemi? Nie, to Duży ucieka przed okropną, czarną chmurą, która od rana go prześladuje i psuje mu humor. Chmura rośnie, a Dużemu z minuty na minutę pogarsza się nastrój. Mały postanawia pomóc przyjacielowi, lecz jego sposoby na przepędzenie chmurzyska są nieskuteczne. Czy Duży pozbędzie się intruza i czy na jego pyszczku zagości tego dnia jeszcze uśmiech? O tym musicie przekonać się sami.


"Mały, Duży i chmura" to pięknie wydana całokartonowa książka w poręcznym niemal kwadratowym formacie. Opowieść przedstawiona jest w formie historyjki obrazkowej z krótkimi dialogami, jak na komiks przystało, umieszczonymi w dymkach. Na każdej stronie znajduje się po jednej, wyraźnej ilustracji, o dominujących barwach żółtej i niebieskiej z czarnymi i czerwonymi akcentami. Tekst i ilustracje są dostosowane do małego czytelnika - nie przytłaczają, budzą zainteresowanie, śmieszą, a brak narracji sprawia, że pewne kwestie trzeba sobie dopowiedzieć samemu, co otwiera duże pole do popisu dla wyobraźni malucha. Warto również wspomnieć o głównych bohaterach - Mały jest myszą w pasiastym golfie i czerwonym kapeluszu, Duży zaś to żółty hipopotam w białych ogrodniczkach - obaj zabawni, pomysłowi i niezwykle sympatyczni.Najlepszą rekomendacją dla książki jest fakt, że chociaż gości u nas dopiero drugi dzień, to znamy ją już niemal na pamięć. "Mały, Duży i chmura" bardzo przypadła do gustu mojej dwulatce, a i ja odczuwam przyjemność czytając ją kolejny raz z rzędu. Chociaż, nie ukrywam, żywię nadzieję, że za kilka dni Rózia będzie ją "czytać" sama, a ja w tym czasie zajmę się swoimi sprawami. Póki co, czytam..., czytam... i czytam :-) No i oczywiście polecam :-) 

W serii "Mój Pierwszy Komiks" ukazały się dotychczas trzy książeczki. Chętnie poznamy pozostałe części i Was do tego również zachęcamy. Komiksy te mogą być dobrym pomysłem na pierwszą książeczkę dla maluszka i sposobem na zachęcenie stroniącego od książek starszaka do przygody ze słowem pisanym w nieco innej, bo komiksowej formule.Tytuł: Mały, Duży i chmura
Tekst i ilustracje: Agata Matraś
Wydawnictwo TADAM
Seria: Mój pierwszy komiks
Cena okładkowa: 19,90 zł


Za możliwość wielokrotnej lektury tej przesympatycznej książeczki dziękujemy Wydawnictwu TADAM.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz