środa, 4 stycznia 2017

"Karuzela z piosenkami" - książka z płytą

Dzisiaj mamy do zaprezentowania książkę, która przypadła nam do gustu ze względu na cudowne ilustracje wykonane przez przedszkolaki oraz dodatek w postaci płyty CD. Jeżeli lubicie zabawę na karuzeli, to zapraszamy na "Karuzelę z piosenkami".


W książce znajdziemy trzynaście wierszyków, które przeprowadzą nas przez cały rok od wiosny do zimy. Mamy tu również teksty poruszające inne tematy bliskie dzieciom w wieku przedszkolnym - wiersze o biedronce, zapracowanym przedszkolaku, kochających się rodzicach, deszczu i inne.
Melodię do tych tekstów napisała kompozytorka i wokalistka Magdalena Marszałek, a efekt jej pracy możemy podziwiać dzięki dołączonej do książki płycie CD, na której znajdziemy piosenki w wykonywaniu pani Magdy a także utwory w wersji instrumentalnej. Kompozycje są zróżnicowane pod względem stylistycznym. Jest tu m.in. samba, bossa nova, walczyk, swing oraz ballada. Wszystkie utwory są. bardzo melodyjne i szybko wpadają w ucho, dzięki czemu maluchy chętnie włączają się do wspólnego śpiewu, a gdy już poznają tekst mogą same spróbować swoich umiejętności wokalnych przy akompaniamencie muzyki.Poniżej znajdziecie próbkę piosenek zawartych w książce i na płycie.Ilustracje do książki zostały wykonane przez trzebnickie przedszkolaki, a inspiracją do ich powstania były wysłuchane piosenki. Urocze obrazki na dość grubych, kredowych kartkach, w połączeniu z twardą oprawą dają piękny tomik.Książka wraz z płytą mogą być wspaniałą pomocą edukacyjną dla osób prowadzących zajęcia z dziećmi, zwłaszcza w przedszkolach, ale świetnie sprawdza się również w podczas zabaw w domu. Naszą ulubioną piosenką jest "Biedronka strojnisia".
Polecamy serdeczne wszystkim pracującym z maluchami.


Tytuł: Karuzela z piosenkami
Tekst: Julianna Michorczyk
Muzyka: Magdalena Marszałek
Ilustracje: przedszkolaki z Trzebnicy
Wydawnictwo OVO
Cena okładkowa: 50 zł


Dziękujemy Wydawnictwu OVO za egzemplarz recenzencki.
Napracowałam się, żeby napisać dla Ciebie ten post. Teraz liczę na Ciebie. Pomóż mi, proszę, współtworzyć to miejsce. Będzie mi miło, jeśli pozostaniemy w kontakcie. Możesz:
  • Zostawić komentarz. Dla Ciebie to chwilka, a dla mnie ogromna przyjemność i motywacja do dalszej pracy.
  • Polubić mój fanpage na Facebooku, aby być na bieżąco.
  • Jeśli ten tekst Ci się spodobał, podziel się nim ze znajomymi.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz