poniedziałek, 24 kwietnia 2017

Nowe Kicie Kocie - nowa radość

O tym, że Kicia Kocia jest ulubienicą Różyczki wspominałam już nie raz (tu, tu i jeszcze tu), dlatego w naszej biblioteczce nie mogło zabraknąć kolejnych książeczek z serii, zwłaszcza, że mówią one o bliskich nam tematach. Dzisiaj u nas najnowsze pozycje z serii przygód Kici Koci - "Kicia Kocia na rowerze" oraz "Kicia Kocia majsterkuje".

Kicia Kocia na rowerze


Kicia Kocia dostaje od rodziców rower i rozpoczyna naukę jazdy. Sympatyczna kotka stawia kolejne kroki: początkowo trudno jest ruszyć z miejsca, bo stopy spadają z pedałów, z czasem Kicia Kocia nabiera płynności w jeździe z bocznymi kółkami, aż w końcu potrafi samodzielnie poruszać się jednośladem. Nie obywa się bez upadku i bolesnego otarcia, ale radość z jazdy jest bezcenna.

Dzięki książce maluchy poznają uproszczoną budowę roweru i dowiedzą się, jak ważny jest kask podczas upadku. Wraz z Kicią Kocią przekonają się, że nauka jazdy na rowerze wymaga wielu ćwiczeń i nie należy się poddawać nawet, gdy zdarzy się wywrotka.
Ta książeczka jest nam ostatnio szczególnie bliska, ponieważ, podobnie jak główna bohaterka, Różyczka uczy się właśnie niełatwej sztuki jazdy na rowerze.

Kicia Kocia majsterkuje


Kicia Kocia spędza cały dzień z dziadkiem. Jest bardzo przyjemnie, a najciekawsza okazuje się wizyta w garażu i wspólne konstruowanie szafki na konfitury dla babci.

Wraz z Kicią Kocią, najmłodsi poznają różne narzędzia oraz ich zastosowanie. Dowiedzą się również, że praca w warsztacie może być niebezpieczna i należy zachować ostrożność podczas majsterkowania, gdyż nawet doświadczonym konstruktoron zdarzają się wypadki.

Dla tych, którzy znają wcześniejsze pozycje z serii, prezentowane książki nie będą zaskoczeniem. Przejrzysty układ treści, duże litery, obrazki umożliwiające śledzenie maluszkom tekstu i aktywny udział w czytaniu, jak również bliskie dzieciom tematy, podanecw przystępny sposób - wszystko to jest gwarancją sukcesu Kici Koci.

Nasza Kicio Kociowa kolekcja liczy już (dopiero) jedenaście pozycji i z pewnością będzie się rozrastać. Obie przedstawione dzisiaj części przypadły nam do gustu i z niecierpliwością oczekujemy dalszych przygód naszej ulubionej kotki.
Serdecznie polecamy Wam lekturę całej serii, a szczególnie prezentowanych nowości.

Jeśli i Wy macie w domu małych fanów Kici Koci, dajcie znać, które części jej przygód są u Was tymi naj naj.


Tytuł: Kicia Kocia na rowerze, Kicia Kocia majsterkuje
Tekst i ilustracje: Anita Głowińska
Wydawnictwo Media Rodzina
Seria: Kicia Kocia
Cena okładkowa: 6,90 zł

2 komentarze:

  1. Kicia kocia jest super :) uwielbiam tę serię!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. My również, w prosty sposób odpowiada na potrzeby kilkulatka. Już nie możemy się doczekać kolejnych tomików w naszej biblioteczce :-)

      Usuń